Cyklinowaniu można poddać różne powierzchnie

Podłogi to nawierzchnie, które są w wysokim stopniu podatne na zniszczenia. Różnorodne plamy czy rysy często są po prostu efektem normalnego użytkowania. Na stan podłogi wpływa również to, jak często robimy przemeblowania i czy przesuwamy meble z odpowiednią ostrożnością. Uważność nie wystarczy jednak, żeby zapobiec zniszczeniom. Aby zlikwidować nieestetyczne zmiany, warto rozważyć cyklinowanie podłóg.

Cyklinowanie podłogi – na jakich nawierzchniach się sprawdzi?

Cyklinowane to proces, który wykonuje się na podłodze drewnianej. Specjalne narzędzie – cykliniarka – zeszlifowuje wierzchnią część lakieru oraz zniszczoną warstwę drewna. Następnie nawierzchnia jest lakierowana. Jeśli w obrębie podłogi występują ubytki, najpierw wypełnia się je specjalną substancją.

Cyklinowanie można wykonywać na parkietach i panelach, niezależnie od tego, jakimi lakierami są pokryte. Po każdym takim działaniu nakłada się preparaty ochronne, które:

Nie tylko podłoga, czyli cyklinowanie schodów

Z pomocą cykliniarki można zadbać również o to, żeby schody ponownie prezentowały się świeżo i atrakcyjnie. Nowoczesne usługi tego typu wykonywane są z dużą precyzją. Doświadczenie ma tutaj spore znaczenie, bo z podłogi należy usunąć nie więcej drewna, niż jest to rzeczywiście konieczne. Tacy specjaliści, jak eksperci z firmy Parkieciarz Targówek, przed przystąpieniem do pracy dokładnie oceniają stan podłogi. Następnie planują działania z myślą o tym, żeby prezentowała się ona estetycznie i była właściwie zabezpieczona.

Cyklinowanie podłogi drewnianej, dzięki nowoczesnych technologiom, nie zajmuje dużo czasu, ani nie wymaga od usługobiorców dużego zaangażowania. Wystarczy oczyścić przestrzeń z mebli. Dzięki metodzie bezpyłowej po wykonanym zadaniu nie trzeba dokładnie sprzątać pomieszczenia.

Źródło: https://parkieciarztargowek.pl/

  • Add Your Comment