Nowoczesne leczenie wad kończyn to nie tylko wykorzystanie zaawansowanych technologii, ale też kompleksowe podejście do potrzeb pacjenta lub pacjentki.
Chirurgia ręki i operacyjne leczenie wad kończyn
Chirurgia ręki to szeroko zakrojone działania – zainteresowanie specjalistów dotyczy tutaj obszaru od palców do barku. Operacje ortopedyczne mogą dotyczyć kości (np.kości palców, nadgarstka), leczenia uszkodzonych ścięgien i nerwów. Specjaliści przeprowadzający operacje leczą też różnorodne zmiany zwyrodnieniowe, przykurcze, oraz uszkodzenia w obrębie splotu ramiennego.
Dzięki nowoczesnym metodom i wykorzystaniu skutecznych technologii, rekonwalescencja przebiega szybko. Kluczem jest właściwe zastosowanie współczesnych rozwiązań z zakresu medycyny oraz nieprzerwane aktualizowanie swojej wiedzy. W taki sposób działa m.in. ortopeda-chirurg.pl. Każdy specjalista swoje działania zaczyna od dokładnego poznania stanu pacjenta, co oznacza przeprowadzenie wszystkich potrzebnych badań. Na podstawie wyników podejmuje się dalsze decyzje medyczne.
Kiedy wykonuje się USG ortopedyczne?
Takie badanie ma ważne znaczenie diagnostyczne, bo pozwala specjaliście sprawdzić, jakie jest źródło bólu. Dodatkowo jest w pełni bezpieczne, bo fale ultradźwiękowe są neutralne dla organizmu. Zaletą badań USG jest więc też to, że można powtarzać je tak często, jak jest to konieczne. Aby zdiagnozować problem i właściwie zaplanować leczenie wad kończyn specjalista może zalecić:
- rentgen
- tomografię
- rezonans.
Jakie schorzenia można leczyć nieoperacyjnie?
Po konsultacji medycznej może się okazać, że operacje ortopedyczne nie są koniecznością i że może wystarczyć jedynie leczenie nieoperacyjne. Bywa, że takie działania dotyczą różnorodnych zmian zwyrodnieniowych, zespołów bólowych kręgosłupa czy dysplazji stawów biodrowych u noworodków. W takich miejscach jak ortopeda-chirurg.pl możemy liczyć także na leczenie nieoperacyjne w zakresie wrodzonych i nabytych wad kończyn u dzieci i dorosłych.