Badanie rezonansem magnetycznym – przy leczeniu jakich jednostek chorobowych jest wykonywany?

Nowoczesne metody diagnostyczne sprawiły, że specjaliści mogą precyzyjnie określić problem i celniej zaplanować ewentualne leczenie. Badanie rezonansem magnetycznym w Warszawie to jeden z najbardziej precyzyjnych sposobów, wykorzystywanych w profilaktyce i procesie diagnostycznym,

Kiedy przeprowadzić badanie MRI w Warszawie?

To dokładne i bezpieczne badanie okazuje się przydatne w wielu sytuacjach. Przeważnie specjaliści decydują się skierować pacjenta na takie badanie, gdy wcześniejsze kroki nie pozwoliły dokładnie rozpoznać problemu. Badanie MRI w Warszawie może dotyczyć różnorodnych tkanek, stąd bardzo szerokie jego zastosowanie i dość uniwersalne wykorzystanie w procesie diagnostycznym.

Dzięki MRI 3t można zdiagnozować m.in. guzy zlokalizowane w narządach wewnętrznych. Badanie jest przydatne także podczas wykrywania nowotworów lub sprawdzania, jak dotychczasowe zmiany zareagowały na leczenie. Do grupy chorób, diagnozowanych i kontrolowanych z pomocą takiego rozwiązania jak badanie rezonansem magnetycznym w Warszawie zaliczymy także schorzenia i choroby:

  • kręgosłupa;
  • narządów ruchu;
  • ośrodkowego układu nerwowego;
  • klatki piersiowej;
  • jamy brzusznej.

Aby udać się na takie badanie na NFZ, musimy posiadać skierowanie od specjalisty. Możemy wykonać także rezonans magnetyczny w Warszawie prywatnie. Taką opcję oferuje m.in. placówka radiomedica.pl – w tym miejscu zrealizujemy rezonans magnetyczny 3 teslowy.

Badanie MRI w Warszawie – co należy o nim wiedzieć?

Przygotowanie do takiego badania jak rezonans magnetyczny 3 teslowy w Warszawie, może różnić się w zależności od tego, jakiego obszaru ta kontrola będzie dotyczyła. Jeśli zostanie wykonany rezonans magnetyczny z kontrastem w Warszawie, na badanie będzie trzeba stawić się na czczo.

Chociaż to bezpieczne i całkowicie bezbolesne badanie, pewien dyskomfort może pojawić się z racji przebywania w zamkniętym pomieszczeniu – osoba poddawana badaniu wsuwana jest do urządzenia przypominającego tubę. W większości przypadków rezonans magnetyczny w Warszawie przebiega bez stresu. Nie trzeba też szczególnych przygotowań. Przed wykonaniem badania specjalista poprosi nas o zdjęcie metalowych elementów. Dobrym pomysłem może być też zrezygnowanie w ten dzień z make-upu, bo niektóre preparaty mogą w swoim składzie zawierać metal.

Profesjonalnie przeprowadzony rezonans magnetyczny w Warszawie wymaga czasowego unieruchomienia. Czas badania może być zróżnicowany i zawiera się w przedziale między kilkunastoma, a kilkudziesięcioma minutami. Z tego względu wykonanie badania może być dość problematyczne u dzieci. Wtedy po konsultacji z lekarzem najlepszą możliwą opcją może okazać się sedacja. Na koniec warto wspomnieć o przeciwwskazaniach. Badania nie można przeprowadzić u osób, mających implanty, kardiostymulatory czy rozruszniki.

  • Add Your Comment