Środki ochrony indywidualnej dla spawacza

Dobre przygotowanie do wykonywanej pracy to nie tylko zwiększony komfort podczas realizowania zadań. To też zabezpieczenie się przed różnorodnymi wypadkami i uszkodzeniami ciała. W specjalne rozwiązania należy się wyposażyć np. jeśli planujemy spawanie lub zgrzewanie.  Warto zaopatrzyć się nie tylko w  druty i taśmy oporowe, ale także w strój który ochroni nas przed uszczerbkiem na zdrowiu. Poniżej przyglądamy się wyrobom, po które sięgają profesjonalni spawacze.

Jakie wyposażenie dla spawacza znajdziemy w hurtowniach i sklepach BHP?

  • okulary spawalnicze

Okulary posiadają specjalne soczewki o odpowiednim stopniu zaciemnienia, przystosowanym do zastosowania w spawalnictwie. Od tradycyjnych okularów różnią się też budową – rozwiązanie przeznaczone dla spawaczy chroni również skronie. W takich miejscach jak hurtownia i sklep BHP KAMS z Krakowa spotkamy się z okularami, zapewniającymi komfort osobie noszącej – wszystko dzięki zausznikom z nylonu z regulacją nachylenia i dopasowania.

  • buty dla spawacza

Jednym z typów obuwia, wykorzystywanego przez osoby spawające, są skórzane trzewiki. But chroni przed odpryskami spawalniczymi. Takie rozwiązania stosuje się również w robotach publicznych, budownictwie, pracach czasowych i w przemyśle.

Ochrona dla spawacza

  • kurtki spawalnicze skórzane

Wykonuje się je m.in. ze skóry bydlęcej. Dla wygody kurtki wyposaża się w napy i rzepy. Aby ubranie było funkcjonalne, projektanci w kroju odzieży uwzględniają m.in. specjalne kieszenie na wewnętrznej stronie kurtki. Warianty tego typu wybierają nie tylko osoby zajmujące się spawaniem, ale też ludzie zatrudnieni w przemyśle ciężkim.

  • inne ubrania ochronne trudnopalne

Odzież chroni przed krótkotrwałym kontaktem z płomieniem. Oprócz tego zabezpiecza przed promieniowaniem cieplnym, działaniem ciepła konwekcyjnego oraz przed rozpryskami stopionych metali.

  • specjalne osłony spawalnicze

Produkty tego typu wykonuje się m.in. z polipropylenu. Wyposażone są w filtry optyczne. Zabudowana konstrukcja osłony została zaprojektowana w taki sposób, żeby chronić przed odpryskami ciał stałych oczy oraz głowę osoby pracującej. Osłony mogą mieć też charakter przyłbicy ze specjalnym wizjerem z filtrem spawalniczym.

  • Add Your Comment