Studia pielęgniarskie – gdzie można pracować po ukończeniu takiego kierunku na uczelni medycznej?

Ukończenie prestiżowego kierunku studiów, który umożliwia znalezienie pracy w zawodzie powinno być priorytetem każdej osoby, która chce się zapisać na studia. Owszem, czasem rzeczywistość weryfikuje takie założenia, bo może nie być wiele miejsc pracy, a może też i nasze kompetencje będą niewystarczające. Studia pielęgniarskie wydają się być dobrym kierunkiem, który zdecydowanie umożliwia znalezienie dobrej pracy. Aby się o nim więcej dowiedzieć i o możliwościach, które zapewnia, zachęcamy do przeczytania poniższego tekstu.

Ukończenie studiów pielęgniarskich a praca w szpitalu

Nie ma co ukrywać, że pójście na studia pielęgniarskie to poważna decyzja. Często praca na takim stanowisku wiąże się z ogromną determinacją i poświęceniem dla drugiego człowieka. Jest to prawdziwa misja, która być może nie zawsze jest wynagradzana proporcjonalnie do włożonego trudu, ale jednak pomaganie w cierpieniu innym osobom to bardzo ważna kwestia. Studia pielęgniarskie w Toruniu to dobry krok. Przede wszystkim można pracować po nich w szpitalu i tym samym być członkiem medycznej załogi, która ratuje ludzkie życie i potrafi ulżyć w cierpieniu.

Praca w szpitalu to naprawdę ciężki kawałek chleba, ponieważ wymaga to brania długich dyżurów, na czym czasem cierpi życie rodzinne oraz prywatne, jednak dobre słowo od pacjenta i pomoc człowiekowi jest czymś, co jest dla niektórych ogromną rekompensatą. Jest wiele specjalizacji pielęgniarskich. Przykładami są:

  • pediatryczne
  • onkologiczne
  • operacyjne
  • ratunkowe
  • rodzinne
  • chirurgiczne
  • i wiele, wiele innych

Nie można zapomnieć o tym, że zawód pielęgniarki czy pielęgniarza jest profesją regulowaną, tak więc pielęgniarstwo – studia w Kwidzynie umożliwiają pracę na bazie Ustawy z dn. 15 lipca 2011. Kompetentna osoba nie może bazować tylko i wyłącznie na swoich umiejętnościach, ale również na odpowiednich predyspozycjach interpersonalnych.

Pielęgniarstwo a praca w domach opieki czy hospicjach

Zawód pielęgniarki daje wiele możliwości, a studia pielęgniarskie w Kwidzynie pozwalają na pracę w domach opieki czy też hospicjach. Przeważnie jest to praca z osobami starszymi, które chcą przeżyć „jesień swojego życia” w sposób godny, z opieką profesjonalistów. Jest to praca dość wyczerpująca, bo seniorzy bywają już osłabieni i czasami mogą mieć huśtawki nastrojów wynikające z różnego rodzaju chorób, ale przeważnie zarobki w takich miejscach są naprawdę dobre.

Jeżeli chodzi o pracę w hospicjach to wymaga ona dużej cierpliwości i zaciętości. Są tam osoby, które są skazane na wyrok śmierci, więc tak naprawdę ich dni są policzone. Sama świadomość tego, że w określonym czasie odejdzie się z tego świata może być porażająca, ale jednak nie wolno rozklejać się i roić wielu łez. To praca, w której do każdego pacjenta trzeba podejść z prawdziwym uczuciem, ale i zarazem profesjonalizmem, a pielęgniarstwo – studia w Toruniu z pewnością tego nauczą każdego adepta tego kierunku. To codzienne mierzenie się z ludzkim cierpieniem, ale też przebywanie z człowiekiem, który potrzebuje rozmowy, więc wymagana jest ogromna empatia i dobre podejście do drugiej osoby.

Źródło: https://powislanska.edu.pl/

  • Add Your Comment