NLP – czym jest neurolingwistyczne programowanie?

Co to jest NLP? Skrótem tym określa się technikę, jaką jest neurolingwistyczne programowanie. Nazwa brzmi intrygująco, jednak nie zdradza zbyt wiele na temat zastosowania tej techniki czy efektów, jakie można dzięki niej osiągnąć. A znana jest ona w wielu dziedzinach nauki, od biznesu, przez edukację, aż po nauki dotyczące samorealizacji. Twórcy NLP chcieli odkryć, na czym polega skuteczność psychoterapii stosowanych przez najbardziej znanych w tamtych czasach specjalistów w tej dziedzinie. Współpraca twórców – Bandlera i Grindera – doprowadziła to powstania jednej z bardziej uniwersalnych i znanych na całym świecie metod pomagania ludziom we wprowadzaniu w sobie pozytywnych zmian.

Neurolingwistyczne programowanie i jego cele

Aby powstało NLP programowanie neurolingwistyczne, musiało dojść do spotkania dwojga ludzi, którzy na pierwszy rzut oka nie mieli ze sobą nic wspólnego. Bandler i Grinder uzyskali również pomoc wielu innych osób, którzy dzielili ich zainteresowania oraz cele. Jaki więc był cel twórców, co pragnęli osiągnąć? Nie byli oni tylko i wyłącznie ciekawi tego, jak pracują najlepsi i najbardziej uznani psychoterapeuci. Chcieli wykorzystać tę wiedzę, by znacząco skrócić czas różnego rodzaju terapii. Udało im się. Potem okazało się, że opracowaną przez nich metodę, czyli NLP, można wykorzystać również w innych dziedzinach. Oto kilka z nich:

  • sport;
  • edukacja;
  • prowadzenie negocjacji biznesowych;
  • coaching;
  • psychoterapia;
  • sprzedaż.

Co to jest szkolenie NLP?

Od początków opracowania metody NLP minęło już ponad 40 lat, a wciąż budzi ona niezwykłe zainteresowanie. Dlatego wciąż w wielu miejscach przeprowadza się szkolenie NLP, które pomaga wielu osobom radzić sobie ze swoimi słabościami, a także z fobiami. Takie kursy były na początku dostępne tylko w Stanach Zjednoczonych, dziś bez problemu mamy do nich dostęp również w Polsce. Po skończonej terapii można zdobyć specjalne uprawnienia, dzięki którym poznamy wszelkie tajniki tej metody. One natomiast umożliwiają samodzielne przeprowadzanie szkoleń.

Źródło: https://betterflow.pl/

  • Add Your Comment