Jakie istnieją możliwości rozwoju kariery po ukończeniu studiów położniczych?

Położnictwo to odpowiedzialna dziedzina, skupiająca się na bezpieczeństwie i zdrowiu matki oraz dziecka. Informacje od takich specjalistów przydatne są także przed narodzinami malucha, jeszcze na etapie ciąży. Aby skutecznie wykonywać ten zawód, trzeba przejść profesjonalne przeszkolenie. Sprawdź, czy studia położnicze są dla ciebie.

Studia położnictwo – jaką uczelnię warto wybrać?

Podczas poszukiwania uczelni zwróćmy uwagę na proporcje zajęć z nauczycielem do praktyki zawodowej. Dobrze będzie również bliżej zapoznać się z kadrą. Jakie ma doświadczenie i kwalifikacje? Często nie musimy wcale wyjeżdżać do wielkich ośrodków akademickich, żeby spotkać się ze świetnymi specjalistami. Dobrym przykładem takiej rzetelnej uczelni są studia położnicze w Kwidzynie w Powiślańskiej Szkole Wyższej. Jej oferta obejmuje także pomostowe studia pielęgniarskie, dietetykę i wiele innych.

Położnictwo w Kwidzynie – co możesz robić, jeśli ukończysz studia położnicze?

Oczywistą sprawą jest to, że takie osoby pracują w klinikach i na blokach porodowych. Studia położnicze przygotowują też do pracy na oddziałach:
1. onkologii ginekologicznej
2. neonatologicznych
3. patologii ciąży
4. ginekologicznych
Wsparcie takich ekspertek będzie przydatne także w poradniach leczenia niepłodności, okresu przekwitania, ginekologicznych, endokrynologicznych czy w poradniach leczenia niepłodności.

Nie zapominajmy także o możliwościach otworzenia prywatnych praktyk, takich jak chociażby szkoły rodzenia, czy własne gabinety.

Z położną spotkamy się także w placówkach podstawowej opieki zdrowotnej. Studia położnicze w Kwidzynie mogą dać początek naszej karierze naukowej lub dydaktycznej. Osoby z takim dyplomem mogą zająć się przekazywaniem i popularyzowaniem wiedzy położniczej, pełnić funkcje jako wykładowca czy zająć się prowadzeniem badań naukowych.

Źródło: powislanska.edu.pl

  • Add Your Comment