Organizacja pogrzebu w dobie pandemii koronawirusa

Organizacja pogrzebu w czasach pandemii to szczególnie wymagające przedsięwzięcie. Oprócz silnych emocji i ogromnego poczucia straty, problemem staje się też dezinformacja. W końcu aktualnych warunków zdecydowanie nie można uznać za typową sytuację.

 

Jaki zakład pogrzebowy wybrać?.

Przede wszystkim muszą to być specjaliści, którzy są w stanie wspomóc nas w tym ciężkim czasie i służyć wyczerpującą informacją. Rozporządzenia dotyczące organizacji wydarzeń mogą dynamicznie się zmieniać, a dom pogrzebowy musi doskonale orientować się w aktualnych przepisach. Okres żałoby nie jest czasem, w którym jesteśmy w stanie śledzić aktualne wymogi prawne. Jeśli wybierzemy profesjonalne usługi pogrzebowe, możemy liczyć na to, że takimi sprawami zajmie się zakład.

 

Kompleksowa organizacja pogrzebu – co to oznacza w czasach pandemii?

Kompleksowe usługi pogrzebowe w normalnych, „niepandemicznych” warunkach oznaczają:

  1. przygotowanie zmarłego do pogrzebu;
  2. pomoc w kredytowaniu pogrzebu w ramach zasiłku ZUS;
  3. zatroszczenie się o oprawę ceremonii (współpraca z muzykami, kwiaciarnią itp);
  4. szereg innych kwestii związanych z organizacją pogrzebów katolickich lub świeckich.

Wszystkie te punkty pozostają aktualne w czasie pandemii. To, co się zmienia, to wymogi sanitarne.

Podczas takich ceremonii należy zachowywać odpowiednią odległość. Aktualnie obowiązuje zasada 1 osoba na 7m2 oraz konieczność zachowania odległości min. 1,5 metra. Oczywiście osoby uczestniczące w wydarzeniu, muszą nosić maseczki.

Profesjonalne zakłady pogrzebowe, przygotowane do świadczenia usług w tym wymagającym czasie, muszą pamiętać również o innych kwestiach. W takich miejscach jak firma Pruszyński, stosuje się liczne procedury bezpieczeństwa, zwiększające wygodę klientów i chroniące ich zdrowie (możliwość przesyłania niezbędnej dokumentacji mailem, regularna dezynfekcja biura, samochodów, kaplicy i chłodni).

  • Add Your Comment