O czym należy pamiętać decydując się na monitoring wizyjny?

Wybór monitoringu wizyjnego zawsze powinien być poprzedzony wyczerpującym researchem. Z nami sprawnie zapoznasz się z najważniejszymi zaletami i ograniczeniami technologii CCTV i świadomie podejmiesz swoją decyzję zakupową.

Czy profesjonalne kamery CCTV mają jakieś wady?

Przed zakupami zawsze dobrze będzie upewnić się, z jakimi ewentualnymi ograniczeniami wiąże się stosowanie interesującej nas opcji. W przypadku kamer CCTV musimy liczyć się z tym, że taki wariant oferuje mniejszą możliwość regulacji obrazu niż kamery IP. Pewnej znajomości spraw technicznych będzie wymagała także konfiguracja urządzenia, zamiast graficznego interfejsu mamy bowiem tutaj rozwiązanie OSD.

Wspomniane ograniczenia przez wielu użytkowników nie są postrzegane jako rzeczywiste problemy, a jedynie drobne niedogodności, które przestają mieć znaczenie, gdy zestawimy je z zaletami, jakie oferuje profesjonalny monitoring wizyjny CCTV.

Co zapewnia profesjonalny monitoring wizyjny?

Takie produkty zapewniają m.in. stabilną transmisję. Nie musimy także martwić się ewentualnymi opóźnieniami. To ważne, gdy zależy nam, na podglądzie w czasie realnym. Profesjonalny monitoring wizyjny CCTV może zachęcać także stosunkowo niską ceną. Oczywiście różni się ona w zależności od poziomu zaawansowania konkretnego urządzenia. Nadal jednak jest to bardziej przystępna półka cenowa niż np. droższe kamery IP.

Wybierając monitoring, często mamy wątpliwości co do tego, czy dane rozwiązanie rzeczywiście będzie w stanie obsłużyć interesujące nas standardy. Kompatybilność jest dużą zaletę monitoringu wizyjnego CCTV. W ten sposób nie musimy dbać o to, by rejestrator, podłączony do urządzenia, pochodził do tego samego producenta. Zamiast tego mamy naprawdę satysfakcjonującą wolność wyboru.

Mówiąc o monitoringu wizyjnym, trzeba wskazać także na dużą odległość transmisji. Jeśli wybierzemy odpowiednie wyposażenie, możemy osiągnąć odległość sięgającą nawet pół kilometra.

  • Add Your Comment