Na co warto zwrócić uwagę, przy wyborze żyrandola do salonu?

Interesuje cię duży, nowoczesny żyrandol do salonu? A może twoje oczekiwania w większym stopniu spełnia zachowawczy, minimalistyczny model? Niezależnie od tego, jaki styl preferujesz, czeka cię podjęcie kilku istotnych decyzji. Sprawdź, co jest ważne podczas zakupów tego istotnego wyposażenia domowego.

Żyrandole do salonu – weź pod uwagę wielkość pokoju

Piękny, zachwycający żyrandol może być cudowną ozdobą pomieszczenia. Postarajmy się jednak nie przesadzić z rozmiarem. Jeśli jest za duży, może za bardzo przytłoczyć salon. W dodatku jego wielkość powinna być także uzależniona od tego, jak wysoko znajduje się sufit. Dłuższe żyrandole będą doskonale nadawały się do wyższych pomieszczeń. Z kolei w zbyt niskich nie będą prezentować się dobrze, a nawet mogą utrudnić korzystanie z salonu.

Żyrandol do salonu z kryształkami? Znajdź swój styl

Wybierając taki produkt musimy wziąć pod uwagę także to, czy dobrze komponuje się on z innymi elementami w pomieszczeniu. Oczywiście czasem ciekawe efekty można osiągnąć:

  • łącząc ze sobą kontrastowe rozwiązania;
  • stawiając na eklektyzm, czyli misz masz stylów.

W obu przypadkach potrzebne jest jednak wyczucie i doświadczenie. W przeciwnym razie osiągniemy chaotyczny, nieprzemyślany efekt. Specjaliści mogą nam doradzić, czy do danego miejsca lepiej pasuje żyrandol do salonu kryształowy, czy może inny model.

Czy nowoczesny żyrandol do salonu będzie jedynym źródłem światła?

Nie możemy zapomnieć, że dobór żyrandola wpływa także na to, jak będziemy postrzegać światło w pomieszczeniu. Zanim kupimy konkretny model, dobrze będzie dobrze zastanowić się nad swoimi potrzebami. Warto odpowiedzieć m.in. na pytanie, czy w pomieszczeniu będzie znajdowało się inne źródło światła, np. kinkiet do salonu? Zarówno nowoczesny żyrandol, jak i modne kinkiety oferuje sklep z oświetleniem w Warszawie kuplampy.pl.

  • Add Your Comment