Meble indyjskie, kolonialne i orientalne są coraz bardziej popularne

Meble kolonialne to wyposażenie, które częściej znajdziemy w specjalistycznych sklepach niż w sieciówkach z wyposażeniem domowym. Mimo to wiele osób decyduje się „zapolować” na takie perełki. Dlaczego tak chętnie sięgamy po orientalne inspiracje?

Skąd bierze się popularność mebli w stylu kolonialnym?

1. Estetyczna uniwersalność

Meble orientalne często wykonane są z drewna. Piękno naturalnego materiału to coś, co docenia bardzo wiele osób. W dodatku takie tworzywo jest odporne na upływ czasu. Problemu przeważnie nie sprawia również jego pielęgnacja; w efekcie stylowe komody, stoliki, szafki i inne meble w stylu orientalnym prezentują się zachwycająco nawet po wielu latach użytkowania.

2. Intrygujące formy i wzory

Styl skandynawski, rustykalny czy loftowy to aranżacje, trafiające w gust wielu z nas. Części osób zależy jednak na deseniach, wzorach i ozdobach, które trudno jest znaleźć w zwykłym sklepie meblarskim. Potrzebują czegoś unikalnego, intrygującego i mniej banalnego. Takie wyposażenie „z duszą” można kupić m.in. w sklepie Decor India.

3. Funkcjonalność

Meble kolonialne sprawdzają się właściwie w każdej przestrzeni. Można je wykorzystać np. do zaaranżowania gabinetu. Klimatyczne biurka, krzesła, regały i fotele pomogą nam efektownie urządzić pomieszczenie i sprawić, że praca w nim będzie przyjemniejsza. Meble indyjskie to również doskonała opcja dla pomieszczeń mieszkalnych. Na rynku nie brakuje ciekawych wariantów wyposażenia do sypialni, jadalni, przedpokoju, salonu. Niezwykle przydatne w tym kontekście są kolekcje mebli, bo dzięki nim nawet osoby bez doświadczenia w aranżacji wnętrz, mogą zaplanować spójną, atrakcyjną przestrzeń.

Warto zdawać sobie sprawę, że ciekawe efekty można osiągnąć również, jeśli zdecydujemy się na pojedyncze wyposażenie w stylu kolonialnym. Stylowa szafka nocna, ciekawy parawan, ozdobne lustro czy uroczy stolik kawowy może stanowić atrakcyjne dopełnienie aranżacji, które nie są jednoznacznie kojarzone ze stylem orientalnym.

Źródło: https://www.decorindia.pl/

  • Add Your Comment