Frezowanie frontów meblowych – idealny sposób na udoskonalenie wyglądu mebli kuchennych

Jak wygląda produkcja frontów meblowych? Dziś sprawdzamy, jakie etapy przechodzi materiał, zanim zacznie zdobić twoją kuchnię

Co oznacza frezowanie płyt meblowych?

Za frezowanie uznaje się sposób obróbki skrawaniem. Do procesu używa się frezarki, wyposażonej w element, wykonujący ruch obrotowy. W ten sposób da się wyczarować przeróżne kształty, co często wykorzystywane jest przez przemysł meblowy. Wraz z rozpowszechnieniem się zaawansowanych technologii, popularne stało się frezowanie frontów meblowych CNC. W tym przypadku mamy do czynienia z obróbką skrawaniem o bardzo wysokiej precyzji. Dzięki zautomatyzowaniu proces produkcyjny przebiega zgodnie z założeniami na planie. Zautomatyzowanie przejawia się więc w nieosiągalnej wcześniej precyzji i wysokiej jakości każdego komponentu.

Frezowane fronty meblowe – na co pozwala nowoczesna technologia?

Przede wszystkim taka metoda jest szansą na wysokiej jakości produkcję jednostkową. W ten sposób wykonywane są niepowtarzalne fronty meblowe na zamówienie. Sprawnie zadania tego typu wykonuje m.in. stolarnia z Pruszkowa wytnijwymaluj.pl.

Produkcja frontów meblowych metodą CNC to nie jedyne wykorzystanie tej technologii. CNC wykorzystywana jest także w:
1. produkcji masowej
2. produkcji seryjnej
różnorodnych maszyn, matryc, tłoczników i rozwiązań do branży motoryzacyjnej. Wróćmy jednak do bliższego nam zagadnienia, a więc do aranżacji mieszkania. Jakie efekty możemy osiągnąć, wykorzystując frezarkę CNC?

Produkcja frontów meblowych – idealne fronty do twojej kuchni?

Jeśli fronty meblowe powierzymy profesjonalistom, tacy jak stolarnia z Pruszkowa wytnijwymaluj.pl, będziemy mogli liczyć na precyzyjne oddanie szczegółów projektu. Dzięki zaangażowaniu specjalistów, uda się nam zrealizować kuchnię naszych marzeń – zgodną z wyobrażeniami i dopasowaną do indywidualnego stylu.

  • Add Your Comment