Styropian może mieć bardzo szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach

Biały, czarny, srebrny, porowaty i o zwartej strukturze – styropian może występować w wielu postaciach. Przeważnie kojarzy się z budownictwem. W tym artykule udowadniamy, że istnieje wiele innych zastosowań tego funkcjonalnego i znanego wszystkim materiału.

Styropian w domu – ozdoby styropianowe i nie tylko

Wiele osób co pewien czasu decyduje się na zmianę aranżacji mieszkania. Szczególnie lubimy odświeżać wygląd znanych pomieszczeń, gdy nadchodzą jakieś specjalne okazje, np. święta. Ozdoby styropianowe (np. kule styropianowe) sprawdzą się w tym przypadku doskonale. Są stosunkowo tanie, lekkie i można z ich pomocą osiągać niezwykłe efekty.

Styropian w przestrzeni mieszkalnej może służyć również jako… wypełnienie mebli. Większość z nas doskonale zna pufy styropianowe i wie, jak wygodne potrafią być. Oprócz tego prezentują się niezwykle nowocześnie. Styropian to jednak nie tylko wyposażenie i drobne dekoracje. To też istotne elementy konstrukcyjne przestrzeni. Takim przykładem mogą być np. ozdobne listwy lub wodoodporny styropian pod parapety.

Foteliki styropianowe, czyli styropian w samochodzie

Dzięki swoim właściwościom, styropian świetnie sprawdza się jako zabezpieczenie dzieci podczas podróży. Wkłady styropianowe do fotelików samochodowych są lekkie i jednocześnie bardzo wytrzymałe. Gwarantują funkcjonalność i atrakcyjną żywotność fotelika. W aucie styropian występować może również w postaci podkładek ze styropianu.

Styropian w biznesie – wykorzystanie opakowań styropianowych

Z pomocą dobrze dopasowanego pudełka styropianowego można zabezpieczyć pożywienie, leki oraz kosmetyki. Styropian chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi, a jednocześnie sprawia, że waga ładunku niemal się nie zmienia. To, co przyciąga firmy do tego rozwiązania, to możliwość indywidualnego wykonania pudełka styropianowego oraz innych opakowań. Takie przedsiębiorstwa jak Styromax najpierw dokładnie zapoznają się z potrzebami swoich klientów, a następnie precyzyjnie realizują zlecenie. W rezultacie powstają boxy styropianowe, dostosowane do transportu konkretnego ładunku.

Jak widać styropian to nie tylko płyty styropianowe, którymi ocieplamy budynki. Niezależnie od tego, jakie zastosowanie materiału wybierzemy, zwracajmy uwagę na to, czy tworzywo posiada wszystkie niezbędne atesty, potwierdzające bezpieczeństwo dla zdrowia.

Źródło: http://www.styromax.com.pl/

  • Add Your Comment