Susz z lucerny – korzyści dla zwierząt gospodarskich

Suszona lucerna jest powszechnym suplementem dla zwierząt gospodarskich. Susz z lucerny ma długą historię stosowania jako żywność i pasza. W ostatnich latach zwrócił na siebie uwagę jako źródło uzupełniających składników odżywczych i przeciwutleniaczy.

Odżywcza potęga lucerny: 3 zaskakujących korzyści

Lucerna to potęga żywienia zwierząt hodowlanych. Roślina jest bogata w białko, błonnik i przeciwutleniacze. Dodatkowo susz z lucerny dostarcza ważnych witamin i minerałów niezbędnych dla zdrowia zwierząt gospodarskich. Oto trzy zaskakujące korzyści karmienia zwierząt gospodarskich suszoną lucerną:

  • lucerna wspomaga zdrowie jelit i trawienie. Wysoka zawartość błonnika w lucernie pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu pokarmowego. Roślina zawiera również enzymy, które pomagają rozkładać pokarm, dzięki czemu zwierzę może przyswoić więcej składników odżywczych z diety.
  • lucerna zwiększa poziom energii i funkcje odpornościowe. Przeciwutleniacze zawarte w lucernie pomagają zwalczać infekcje i wspomagają ogólny stan zdrowia. Wysoka zawartość białka pomaga również dostarczyć energii do forsownych czynności.
  • lucerna wspomaga kontrolę wagi.

Lucerna suszona dla zwierząt gospodarskich: dlaczego warto stosować?

Suszona lucerna to wysokiej jakości pasza. Wartość odżywcza suszonej lucerny jest podobna do świeżej lucerny. Jest dobrym źródłem białka, wapnia i innych składników odżywczych. Siano z lucerny jest generalnie wyższej jakości niż większość innych rodzajów siana.

Producenci zwierząt gospodarskich powinni rozważyć stosowanie suszonej lucerny jako dodatku do pasz. Może być stosowany w celu zastąpienia lub zmniejszenia ilości zbóż w diecie. Pozwala to zaoszczędzić pieniądze na kosztach paszy i poprawić stan zdrowia zwierząt.

Podsumowując, suszona lucerna jest doskonałym źródłem składników odżywczych dla zwierząt. Jest bogaty w białko, błonnik oraz niezbędne witaminy i minerały. Suszona lucerna może być dodawana do wielu różnych rodzajów żywności, dzięki czemu jest wszechstronnym i zdrowym składnikiem. Po susz z lucerny warto zgłosić się do sprawdzonych sklepów, które oferują produkty najwyższej jakości, np. Agrovet.

  • Add Your Comment