Skuteczne zabezpieczenie palet czyli kątowniki tekturowe

Dostarczając towar do klienta, należy zadbać o jego zabezpieczenie. Uszkodzenia powstałe podczas transportu mogą negatywnie odbić się na wizerunku firmy, a co za tym idzie, doprowadzić do strat finansowych. Prostym rozwiązaniem, które pomoże zapobiec temu negatywnemu scenariuszowi, są kątowniki tekturowe. Do czego służą i jakie ich rodzaje znajdziemy na rynku?

Kątowniki tekturowe – rodzaje

Kątownik tekturowy to produkt służący do paletyzacji i pakietyzacji towarów. Jego wykorzystanie pomaga w usztywnieniu i zabezpieczeniu ładunku przed uszkodzeniami. Kątowniki do palet skupiają się szczególnie na ochronie brzegów oraz naroży nie tylko w czasie transportu, ale również magazynowania. Wykorzystane m.in. z owijkami foliowymi skutecznie eliminują niemalże do zera możliwość zniszczeń.

Najpopularniejsze kątowniki kartonowe, które znaleźć można u producentów to:

  • Płaskownik tekturowy
  • Kątownik tekturowy z taśmą
  • Kątownik tekturowy nacinany
  • Kątownik tekturowy standard i kolorowy
  • Kątownik tekturowy nierównoramienny

Jakie kątowniki papierowe warto wybrać?

Kątowniki do palet składają się najczęściej z kilku warstw papieru, papieru typu Kraft, albo pokrytego polietylenem laminowanego kartonu. Warto wybierać produkty od zaufanych producentów, gdyż charakteryzują się one wysoką wytrzymałością. Nawet w niesprzyjających warunkach, takich jak bardzo niskie temperatury, wymagane do przechowywania palet z serami czy warzywami, kątowniki tekturowe z dobrego źródła spełniają swoją rolę.

Kątowniki papierowe, aby odpowiednio chroniły transportowany towar, powinny zostać wcześniej przetestowane. Dzięki takiej weryfikacji, kątownik tekturowy nierównomierny czy inne dostępne na rynku rodzaje, wybierane zależnie od potrzeb, są w stanie dobrze zabezpieczyć przewożone dobra. Warto również zadbać o wybór właściwych wymiarów oraz innych parametrów, aby elementy te były właściwie dopasowane do palety. Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty, która umożliwia klientowi podjęcie samodzielnej decyzji dotyczącej długości, grubości oraz ścianki kątownika, a także bierze pod uwagę indywidualne wymagania konsumenta.

  • Add Your Comment