Jak skutecznie wygłuszyć pomieszczenie, czyli montujemy panele akustyczne

Wygłuszenie pomieszczenia czasem jest koniecznością (rozgłośnie, studia nagrań), a czasem po prostu potrzebujemy skutecznego materiału wygłuszającego, żeby oddzielić się od dźwięków, generowanych przez sąsiadów. W obu przypadkach warto zastanowić się nad kupnem takiego produktu jak panel akustyczny.

Czy panele akustyczne do mieszkania, do biura i do domu są skuteczne?

Przenikające przez ściany dźwięki mogą być uciążliwe na różne sposoby. W przestrzeniach mieszkalnych, zwłaszcza w zabudowie wielorodzinnej, problem stanowią hałasy sąsiadów. Panele akustyczne dźwiękoszczelne pozwalają zapobiec tym nieprzyjemnościom. Z kolei w biurze panele wyciszające zapewnią komfort zarówno osobom znajdującym się w sali konferencyjnej, jak i pracownikom z innych pomieszczeń.

Panel wygłuszający – co wpływa na jego skuteczność?

Nowoczesne panele dźwiękochłonne wykonuje się z pianki poliuretanowej o otwartej strukturze komórkowej. Panel wygłuszający:

1. pochłania dźwięki;
2. rozprasza fale dźwiękowe o wyższej i niższej częstotliwości.

Wykorzystane tworzywo doceniane jest doceniane również przez profesjonalistów. Panele wygłuszające ściany, wykonane z pianki poliuretanowej można spotkać w pokojach odsłuchowych oraz w poczekalniach.

Panele wygłuszające na ścianę – co trzeba wiedzieć o montażu tego rozwiązania?

W przypadku pianek wygłuszających mamy do wyboru dwa warianty. Pierwszy to wersja samoprzylepna, a druga to opcja, wymagająca użycia specjalnego preparatu, zapewniającego przyczepność pianki do nawierzchni. Jeśli chodzi o panele akustyczne do biura, domu i mieszkania, to musimy przygotować się na to, że potrzebny będzie nam specjalny klej. To wcale nie znaczy, że cały proces będzie trudniejszy. Panel dźwiękochłonny przykleić można np. z pomocą wygodnego w użyciu kleju w sprayu. Taki produkt można wykorzystać również do klejenia metalu, szkła i tapicerki. W dobrze zaopatrzonych miejscach znajdziemy panele akustyczne na ścianę, panele akustyczne sufitowe oraz preparaty służące do klejenia.

Panel akustyczny jest niezwykle lekki i stosunkowo cienki, toteż „nie zabiera” dużo dostępnej przestrzeni. Co ważne, pianka poliuretanowa ma odpowiednią twardość i sztywność, więc nie ulega nieestetycznym odkształceniom, które z czasem mogłoby stać się defektem produktu. Charakter materiału docenimy również podczas montażu. Pianka, z którego stworzone są panele wygłuszające na ścianę do mieszkań, do domu i do biura nie sypie się podczas cięcia.

  • Add Your Comment