Budowa domu przy pomocy silikatów – w jaki sposób można je stosować

To naturalne, że budując dom, chcemy wykorzystać najsolidniejsze materiały, które zapewnią budowli siłę i długowieczność. Jednym z często stosowanych rozwiązań są cegły silikatowe. Dziś sprawdzamy, za co się je docenia i czy będą odpowiednie do budowy naszych własnych czterech kątów.

Bloczki silikatowe – czy warto wykorzystać je do budowy domu?

Silikaty powinny zwrócić naszą uwagę z kilku powodów.

  1. są wytrzymałe
    Bloczki silikatowe pod względem wytrzymałości można porównać do kamienia naturalnego. Jeśli oczekujemy więc naprawdę solidnego budulca, silikat będzie dobrą opcją.
  2. mają atrakcyjny skład
    Materiały używane do budowy domu muszą być w pełni bezpieczne dla mieszkańców. Jak na tym polu przedstawia się bloczek silikatowy? W jego składzie nie uświadczymy żadnych niebezpiecznych substancji, bo tworzy go sama natura! W 90 procentach wyroby silikatowe składają się z piasku kwarcowego. Kolejne miejsce zajmuje wapno i woda.
  3. mają naprawdę uniwersalne zastosowanie
    Wybór uniwersalnego budulca może znacznie przyspieszyć i ułatwić proces wznoszenia domu. Jeśli zależy nam właśnie na tym, cegła silikatowa będzie doskonałą sojuszniczką. Może posłużyć do budowy ścian zewnętrznych, fundamentowych i piwniczych. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ten budulec wykorzystać także przy wznoszeniu ścian działowych, szczelinowych. Warto rozważyć silikaty również wtedy, gdy chcemy nieco wyciszyć dom – bloczki silikatowe stosuje się do wznoszenia ścian o podwyższonych parametrach akustycznych.

Co jeszcze przemawia na korzyść bloczków wapienno piaskowych?

Wszystkie wyżej wspomniane zalety silikatów są wystarczające nawet dla bardzo wymagających osób. Rzetelny producent silikatów oferuje jednak jeszcze więcej. Na to, jak będzie przedstawiał się końcowy efekt w postaci cegły silikatowej, wpływa także sam proces produkcyjny. Zaawansowane technologie sprawiają, że bloczki wapienno piaskowe mają dokładnie takie wymiary, jakich potrzebujemy.

  • Add Your Comment