Jak pielęgnować skórę po wykonanym tatuażu?

O tatuaż powinniśmy dbać zawsze, ale do pielęgnacji świeżej dziary musimy przyłożyć się podwójnie. To newralgiczny etap – od niego zależy, jak tatuaż będzie prezentował się przez kolejne lata. Warto więc potraktować to zadanie poważnie i wybrać właściwy sposób postępowania.

Salon tatuażu – co zrobić po wyjściu ze studia?

Prawdopodobnie tatuażysta zabezpieczył nasz nowy nabytek specjalną folią. Chociaż przypomina nieco folię spożywczą znacznie się od niej różni – to materiał oddychający. Nie przywiązujmy się jednak za bardzo do folii – specjaliści polecają ją zdjąć, by skóra miała dostęp do powietrza. Nie poleca się także przykrywania tatuaża ubraniem. Jeśli nie mamy wyjścia, właśnie wtedy dobrze będzie sięgnąć po folię. Chrońmy również naszą nową dziarę przed kurzem i innymi zanieczyszczeniami. Dobre studio tatuażu w Radomiu odpowie na nasze pytania również po tym, jak opuścimy salon. W razie wątpliwości nie zwlekajmy więc z kontaktem z ekspertami.

Na początku liczy się regularność – co poleca każdy salon tatuażu

Nie należy pomijać również kwestii właściwej higieny. Skórę dobrze jest przemywać specjalnym preparatem do tatuażu. Zwykłe mydło może zdecydowanie za mocno wysuszać. Nową dziarę można przemywać nawet cztery razy dziennie. Woda nie może być gorąca. Najlepszą opcją będzie letnia temperatura.

Regularność dotyczy także nakładania kremu. Postarajmy się pamiętać o tym, żeby właściwie dobrany preparat nakładać po każdym myciu. W skrócie skóra musi być więc:

  • doskonale nawilżona;
  • czysta;
  • chroniona przed zanieczyszczeniami (unikajmy ich, ale nie zaklejajmy niczym ręki, jeśli nie musimy).

Oprócz tego postarajmy dobrze się wysypiać. W okresie gojenia dziary eksperci ze studiów tatuażu odradzają także spożywanie alkoholu.

Tatuaże – co jeszcze musisz wiedzieć?

W internecie spotkamy się z różnymi zaleceniami. Część z nich dotyczy także sposobów postępowania, gdy z tatuażem zaczynają się dziać niepokojące rzeczy. Jeśli podejrzewamy zakażenie lub reakcję alergiczną, nie szukajmy rad w sieci, tylko od razu skierujmy swoje kroki do ekspertów.

  • Add Your Comment