Wskazówki dotyczące wyboru fotografa ślubnego

Na co zwrócić uwagę u fotografa ślubnego

Szukając fotografa ślubnego, należy pamiętać o kilku rzeczach. Poniżej znajduje się kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać idealnego fotografa na Twój wielki dzień!

1. Zrób swoje badania. Ważne jest, aby przed wyborem fotografa przeprowadzić badania i przeczytać recenzje. Zapytaj, czy ktoś ma jakieś zalecenia.

2. Spójrz na ich portfolio. Kiedy przeglądasz portfolio fotografa, upewnij się, że przyjrzysz się różnym weselom, które sfotografował. To da ci wyobrażenie o ich stylu i o tym, co mogą uwiecznić w dniu ślubu.

3. Spotkaj się osobiście z fotografem. Jest to ważne, abyś mógł wyczuć fotografa i upewnić się, że dobrze pasuje do Ciebie i Twojej wizji dnia ślubu.

4. Zapytaj o ich pakiety i wycenę.

Pytania, które należy zadać fotografowi ślubnemu

Podczas spotkań z fotografami nie bój się zadawać pytań. Oto kilka, od których możesz zacząć:

  1. Od jak dawna fotografujesz śluby?
  2. Jaki jest Twój styl fotografii? (dokumentalne, tradycyjne, redakcyjne itp.)
  3. Czy masz portfolio, które mogę obejrzeć?
  4. Co zawiera Twój pakiet fotografii ślubnej?
  5. Ile godzin ochrony otrzymam wraz z paczką?
  6. Czy będziesz fotografować mój ślub?
  7. Czy jesteś ubezpieczony?
  8. Ile ślubów sfotografowałeś?

Czego można oczekiwać od fotografa ślubnego w dniu ślubu

Kiedy planujesz swój ślub, fotograf ślubny jest ważną decyzją. Będziesz chciał znaleźć fotografa, który rozumie Twoją wizję i potrafi doskonale uchwycić chwile Twojego dnia. Oto kilka rzeczy, których można oczekiwać od fotografa ślubnego w dniu ślubu:

Fotograf przyjedzie wcześnie, aby ustawić i zapoznać się z miejscem. Współpracują z Tobą, aby zaplanować ujęcia, które chcesz i zajmą się całą fotografią podczas ceremonii i wesela. Będą dyskretne w ciągu dnia i nie będą przeszkadzać gościom ani zakłócać przebiegu wesela. Po ślubie zmontują wszystkie zdjęcia i wyślą je do Ciebie w odpowiednim czasie.

  • Add Your Comment