Kurtki motocyklowe – wiedza dla motocyklisty

Specjalistyczna odzież, to dzisiaj nieodzowny element niemal każdego motocyklisty. I to nie tylko przez jej niewątpliwe walory estetyczne, które nadają wyglądowi unikatowy charakter, ale także, a może i przede wszystkim – przez cechy pozwalające zadbać o bezpieczeństwo i wygodę użytkownika jednośladów. Głównym elementem takiej garderoby są kurtki motocyklowe, o których dowiesz się więcej czytając poniższy tekst.

 

Dlaczego kurtki motocyklowe są tak ważne?

Odpowiedź nie jest zbytnio skomplikowana dla każdego, kto chociaż raz jechał motocyklem. Wiadomo, że pogoda ma olbrzymie znaczenie dla komfortu jazdy i wiatr czy deszcz może bardzo wpłynąć na to jak będzie nam się prowadzić motocykl. Nie jest także tajemnicą, że na motocyklistów czeka mnóstwo nieprzyjemnych niespodzianek, a o wypadek czy kolizję nie trudno. W przypadku takiego nieoczekiwanego zdarzenia kontakt kierowcy z podłożem może być bardzo bolesny, ale na szczęście odpowiednia kurtka może zapobiec wielu nieprzyjemnym skutkom, a nawet uchronić przed poważnymi obrażeniami. Podsumowując: odpowiednia kurtka motocyklowa jest ważna, gdyż zapewnia:

  • bezpieczeństwo
  • wygodę w prowadzeniu pojazdu
  • komfort jazdy w trudnych warunkach

 

Motocyklista

 

Jak wybrać kurtkę motocyklową?

Przy wyborze kurtki motocyklowej niezwykle istotnym elementem, który należy wziąć pod uwagę jest jej jakość. Taka kurtka powinna posiadać odpowiednie ochraniacze i certyfikaty potwierdzające jej użyteczność oraz gwarantujące bezpieczeństwo. Najlepiej więc zdecydować się na dobrych i sprawdzonych  producentów, których kurtki motocyklowe męskie znajdziecie w naszym sklepie MotoFreak.

Kolejną kwestią jest wzór kurtki, ale to już zależy od indywidualnych upodobań i gustu konkretnej osoby. Warto jednak wiedzieć, że kurtki motocyklowe dzielą się ogólnie na dwa rodzaje, zależne od materiału wykonania. Są to:

  • kurtki motocyklowe tekstylne
  • kurtki motocyklowe skórzane

 

Tekstylna czy skórzana? Jaka kurtka motocyklowa jest lepsza?

Kurtki skórzane są bardziej tradycyjne i jednoznacznie kojarzące się z motocyklistami. Zapewniają solidną ochronę podczas upadku. Są bardzo trwałe i odporne. Nie zniszczą się szybko. To opcja klasyczna, która oddaje także charakter użytkownika pod względem estetycznym. Coraz chętniej wybierane są jednak także kurtki tekstylne, które również mają sporo zalet. Przy ich produkcji wykorzystywane są specjalne włókna, a to sprawia, że potrafią być również bardzo wytrzymałe. Ponadto wydają się być bardziej uniwersalne za sprawą wyposażenia w elementy, które można odpinać lub przypinać w zależności od warunków atmosferycznych. Można je lepiej dopasować do konkretnej pogody i uniknąć na przykład nagrzania podczas jazdy w gorący, słoneczny dzień. Wybór między tymi opcjami zależy zatem od indywidualnego zapotrzebowania. Trzeba wziąć pod uwagę jakim motocyklem jeździsz, po jakich trasach, w jakie pory roku, jak ważny jest wygląd, a jak wygoda – po analizie tych czynników, decyzja nie powinna być specjalnie trudna, ale należy pamiętać, że niezależnie od wyboru – najważniejsza jest jakość, a tę gwarantuje sprawdzony producent.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą:

 

źródło: https://moto-freak.pl/pl/

 

  • Add Your Comment