Jak wybrać odpowiednią odzież motocyklową?

Z jazdą motocyklem wiążą się różne doświadczenia. Poczucie wolności i satysfakcja z dużej mobilności to tylko niektóre z nich. Radość motocyklistom daje także wybieranie odpowiedniego sprzętu i wyposażenia, które zwiększa ich komfort i bezpieczeństwo. Do takich produktów bez wątpienia możemy zaliczyć ubrania motocyklowe. Dziś podpowiadamy, jak kupić je z głową.

Stylowo i bezpiecznie – co oferuje dobry moto sklep?

Wystarczy odwiedzić dobrze zaopatrzony sklep z odzieżą motocyklową, żeby przekonać się, jak wiele ciekawych wariantów oferują współcześni producenci. Poszczególne elementy odzieży na pierwszy rzut oka różnią się kolorystyką i krojem. Spotkamy się więc z takimi rozwiązaniami, jak:

  • spodnie motocyklowe;
  • kombinezony motocyklowe;
  • kurtki;
  • odzież na deszcz;
  • odzież odblaskowa.

Podczas jazdy motocyklem bardzo przydatna może okazać się też bielizna termoaktywna. Zaawansowane modele zostały stworzone z myślą o różnych warunkach pogodowych. I tak latem chronią organizm przed przegrzaniem, a zimą stanowią zabezpieczenie przed hipotermią. Pod względem funkcjonalności i estetyki odzieży nie ustępują akcesoria motocyklowe.

Rękawice to jeden z produktów, które uznawane są za akcesoria, ale w praktyce pełnią istotne dopełnienie kompleksowego stroju motocyklisty. Na co powinniśmy zwracać uwagę, wybierając wszystkie te elementy? Na szczęście w nowoczesnych produktach nie musimy wybierać między estetyką a funkcjonalnością. Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy mieli obie te rzeczy.

rękawice motocyklowe

Jak zadbać o bezpieczeństwo z ubraniami motocyklowymi?

W strojach dla motocyklistów uwzględnia się m.in. ochraniacze. Zlokalizowane są w newralgicznych miejscach, które są szczególnie narażone na urazy podczas ewentualnego wypadku. Przykładowo kurtki wyposaża się w ochraniacze pleców, ramion, klatki piersiowej i łokci. Zawsze upewniajmy się, czy takie zabezpieczenia są zgodne z normami.

Dobry sklep z akcesoriami motocyklowymi i odzieżą motocyklową w przejrzysty sposób informuje o tym swoich klientów. Ciekawym rozwiązaniem, na które czasem decydują się producenci, jest wyposażenie odzieży w dodatkowe kieszenie, w których można umieścić opcjonalne ochraniacze. W trakcie zakupu odzieży motocyklowej dobrze będzie pomyśleć także o elementach odblaskowych. Zwiększają widoczność motocyklisty na drodze, co przyda się zwłaszcza wtedy, gdy warunki pogodowe są dość słabe.

Co z komfortem?

Każdy odpowiedzialny motocyklista wie, że komfort często łączy się z bezpieczeństwem. W końcu trudno oczekiwać pełnego skupienia od osoby, której jest niewygodnie, zbyt zimno czy zbyt ciepło. By poprawić odczucia motocyklistów, producenci zadbali o to, żeby ubrania motocyklowe posiadały:

  • specjalne wodoodporne kieszenie;
  • wstawki z elastycznych materiałów, które zapobiegają nieprzyjemnemu napinania się odzieży;
  • skuteczne systemy regulacji, pozwalające dopasować ubranie do konkretnej osoby.

Dobry sklep z odzieżą motocyklową, np. MotoFreak z Krakowa proponuje swoim klientom ubrania wyposażone w elementy, usprawniające wentylację. Takim udogodnieniem są np. zamki wentylacyjne, poprawiające przepływ powietrza.

Propozycje tego typu muszą być też przyjemne dla skóry. To dlatego rzetelny sklep motocyklowy uwzględnia w swojej ofercie jedynie takie modele, które są odporne na ścieranie i pozbawione są niewygodnych szwów w miejscach, w których ciało motocyklisty styka się z pojazdem. Nawet jeasny, które przecież nie słyną ze świetnej wygody i sportowego zastosowania, udało się skutecznie przystosować do jazdy motocyklem. Do ich produkcji użyto elastycznych i oddychających materiałów. W takich spodniach nie brakuje także miejsc na protektory.

Współczesne rozwiązania sprawiają, że podczas kreowania swojego motocyklowego looku ogranicza nas jedynie własna wyobraźnia i zasobność portfela. Dostępnych opcji jest jednak tak wiele, że każdy fan jednośladów ma okazję znaleźć wśród nich strój, w którym będzie czuł się idealnie.

  • Add Your Comment