Jaki wybrać projekt domu – gotowy czy na indywidualne zamówienie

Pierwszym krokiem w realizacji marzenia o własnym domu jest wybór odpowiedniego projektu. Do wyboru mamy gotowe projekty domów rodzinnych i warianty zindywidualizowane. Jakie zalety ma każda z tych opcji.?

Zalety gotowych domów jednorodzinnych

Jednym z ważnych czynników, który zachęcają do skorzystania z oferty biur proponujących swoim klientom gotowe projekty domów, jest cena. Nie da się ukryć, że takie rozwiązania są tańsze niż wykonanie zindywidualizowanego projektu, wymagającego stworzenia każdego elementu od podstaw. Wybierając ten wariant, można zaoszczędzić sporo pieniędzy. To dodatkowy budżet np. na wykończenie domu.

Gotowy projekt domu pozwala też dokładnie zapoznać się z tym, jak będzie wyglądał gotowy obiekt. Korzystając z pomocy specjalistów, takich jak np. Grupa Projektowa Dominanta z Białegostoku, możemy przebierać z wielu możliwości. Każda z nich opatrzona jest wizualizacją. Nasza decyzja jest więc od początku przemyślana. Tutaj należy wspomnieć o kolejnej zalecie takiego rozwiązania. Przeważnie firmy oferują naprawdę bogaty wybór gotowych projektów, a w ramach jednego projektu kilka możliwych udogodnień, np.:

  • możliwość wyboru obiektu z garażem czy bez
  • rodzaj ogrzewania (ogrzewanie olejowe, gazowe lub na paliwo stałe)

A może zdecydować się na indywidualne projekty domów?

Dla niektórych osób wcześniej wspomniane zalety mogą być jednak niewystarczające, bo mają jasną, sztywną wizję tego, jak ma wyglądać ich przyszłe lokum. Dom to poważna inwestycja, więc nic dziwnego, że tak bardzo zależy nam na tym, żeby wszystko wyglądało dokładnie tak, jak to sobie zaplanowaliśmy. Wybierając projekty domów na zamówienie mamy dużo większą wolność w kreowaniu przestrzeni. Musimy jednak pamiętać, że za takie rozwiązanie zapłacimy znacznie więcej, a sam proces tworzenia obiektu się przedłuży.

Źródło: Dominanta.pl

  • Add Your Comment