Idealnie dopasowana przestrzeń, czyli inteligentny dom w zasięgu ręki.

Koncepcja inteligentnego domu jeszcze jakiś czas temu kojarzyła się głównie z filmami science fiction. Dziś przestrzenie wyposażone w pełną automatykę przestają już budzić zdziwienie. W jaki sposób zaawansowane technologie wkraczają do przestrzeni mieszkalnych?

 

Przykłady nowoczesnych instalacji audiowizualnych, które doskonale sprawdzą się w domu

Jednym z ciekawych wariantów jest nagłośnienie multiroom. Dzięki niemu domownik może mieć pełną kontrolę nad tym, jakich dźwięków będzie słuchał w konkretnych przestrzeniach. Podstawowy wariant pozwala na słuchanie tej samej muzyki w różnych pokojach. Zaawansowane opcje dają szersze możliwości, tzn. w tym samym czasie w różnych pomieszczeniach odtwarzana będą różne utwory.

W inteligentnych domach spotkamy się również ze sterowaniem oświetleniem. W rezultacie domownik może zdalnie sterować lampami oraz różnorodnymi oprawami oświetleniowymi. Dowolna regulacja możliwa jest dzięki zaawansowanym nadajnikom, odbiornikom i przekaźnikom. Efekty dostrzegalne są nie tylko w sferze wizualnej. Inteligentne oświetlenie często pozwala również zaoszczędzić na rachunkach za prąd.

 

Jak działają firmy, oferujące instalacje audiowizualne?

Inteligentny dom to miejsce, które jest dopasowane do potrzeb użytkowników i użytkowniczek. Sprzęt powinien działać intuicyjnie, niezawodnie i charakteryzować się parametrami, zapewniającymi komfort osobom korzystającym z technologii. Współczesne firmy, realizujące projekty z zakresu instalacji audiowizualnych, wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów. W praktyce oznacza to:

  1. kompleksowy etap konsultacji i poznania wizji klientów;
  2. stworzenie planu, który będzie dopasowany do ograniczeń oraz zalet konkretnej przestrzeni;
  3. wykorzystywanie zaawansowanych urządzeń i systemów od sprawdzonych, szanowanych producentów.

Tego typu taktykę realizuje m.in. firma Audio Design z Łodzi. Automatyzacja mieszkania przeprowadzona w kompleksowy sposób, pozwala wydobyć z nowoczesnych technologii dokładnie takie funkcjonalności, jakich oczekują odbiorcy usługi.

  • Add Your Comment