Duże donice czyli atrakcyjny i ciekawy element dekoracyjny ogrodu i tarasu

Intensywne kolory, geometryczne, nowoczesne kształty, czy może zachowawcze, stonowane kolory i tradycyjna forma? Z dużymi donicami ogrodowymi uda się nam osiągnąć bardzo zróżnicowane efekty.

Jak wykorzystać duże donice ogrodowe?

Duża donica tarasowa i ogrodowa ma bardzo szerokie zastosowanie. Wybierana jest przez osoby, którym zależy na hodowli kwiatów wieloletnich. Sprawdzą się też do hodowli gatunków jednorocznych. Na tym jednak nie koniec. Nierzadko spotkamy się przecież z takimi ozdobami tarasów i ogrodów, jak krzewy, a nawet niewielkie drzewa, umieszczone w dużych donicach.

Duże donice tarasowe – estetyka wykonania

Takie doniczki, ze względu na swoją wielkość, mogą być dominującym elementem wystroju. Tego typy stylowe produkty, które z powodzeniem pozwolą nam zagospodarować taras i ogród, oferuje m.in. sklep online Dolagra.

Osoby preferujące stonowane duże donice do ogrodu, również mają z czego wybierać. Niezwykle elegancko prezentują się potężne doniczki w odcieniach:

  • szarości
  • bieli
  • czerni

Duże donice na taras i do ogrodu – jak dobrze zaplanować wybór donicy?

Podczas zakupu takiego produktu jak donice do ogrodu i na taras, musimy pamiętać o tym, gdzie ją umieścimy. Duże donice tarasowe potrafią być bardzo ciężkie, a waga z ziemią i z rośliną dodatkowo wzrośnie. Przesunięcie całej konstrukcji w najlepszym wypadku może być bardzo trudne, a w najgorszym może być niemożliwe.

Nie należy zaniedbywać również kwestii funkcjonalności donic. Duże donice tarasowe i do ogrodu wykonuje się z różnych materiałów. Najwięcej wysiłku będą wymagać od nas donice z drewna. Nie obędzie się bowiem bez regularnej impregnacji, która zabezpieczy naturalny surowiec. Osobom, poszukującym niekłopotliwego rozwiązania, poleca się donice wykonane z betonu oraz z włókna szklanego.

Przed zakupem dużych donic tarasowych zawsze warto dokładnie sprawdzić takie informacje jak masa, czy konieczna będzie pielęgnacja oraz to, w jakim stopniu dana donica jest odporna na czynniki atmosferyczne.

Źródło: https://dolagra.pl/

  • Add Your Comment