Aranżacja wnętrz mieszkalnych – praktyczne porady i wskazówki!

Miejsce, które zwiemy domem, powinno pełnić funkcję swoistego azylu, kojarzyć się z bezpieczeństwem i komfortem. Wiele czynników wpływa na te kwestie. Jednym z nich jest także to, jak zaaranżujemy taką przestrzeń. W tym artykule dzielimy się kilkoma wskazówkami, o których warto pamiętać, jeśli czeka nas proces aranżacji domu.

Czym kierować się podczas projektowania wnętrz mieszkalnych?

  • światło

Dobra pracownia architektoniczna podczas tworzenia projektów zawsze bierze pod uwagę położenie okien oraz inne źródła światła. Jeśli umiejętnie wykorzysta się te naturalne atuty przestrzeni, można będzie dodatkowo ją powiększyć i wydobyć zalety, które nie były oczywiste na pierwszy rzut oka.

  • kolorystyka

Każda osoba specjalizująca się w takiej dziedzinie jak aranżacja wnętrz mieszkalnych zgodzi się z tym, że kolorystyka ma ogromny wpływ na ostateczny efekt. Często to ona decyduje o tym, czy pomieszczenie wydaje się przestronne, surowe i nowoczesne, czy może przytulne, ciepłe i domowe.

  • rozważ zastosowanie każdej ze stref w mieszkaniu

Przemyślane ustawienie mebli i dodatków oznacza nie tylko sugerowanie się zgodnością kolorów, wzornictwa i tekstur. Projektowanie wnętrz mieszkalnych zawsze odbywa się z myślą o konkretnym kliencie. Należy więc poznać zarówno jego preferencje, jak też i styl życia oraz sposób użytkowania przestrzeni.

  • moc dodatków

Dla niektórych osób ważne jest to, żeby aranżacja wnętrz przebiegała w taki sposób, by możliwe było łatwe dokonanie ewentualnych zmian. Cenne okażą się wtedy stonowane wnętrza wyposażone w wyraziste dodatki. Wystarczy je zmienić, by aranżacja nabrała zupełnie innego charakteru i wyglądała na odświeżoną.

  • nie bój się nowości

Zdarza się, że mamy w głowie jakąś konkretną wizję przyszłej kuchni. Gdy jednak na chwilę poszerzymy swój zakres poszukiwań i weźmiemy pod uwagę także inne warianty, okazać się może, że niektóre rozwiązania zaskakująco dobrze wpasowują się w nasz gust. To dlatego podczas aranżacji wnętrz warto otwierać się na część propozycji i chociaż je rozważyć.

Projektowanie i aranżacja wnętrz – a może wybrać specjalistów?

Samodzielne aranżowanie przestrzeni nie jest łatwym zajęciem. Dostępność do różnorodnych wyrobów wcale nie ułatwia sytuacji. Konieczne jest więc podjęcie wielu ważnych decyzji dotyczących mebli, ozdób czy sprzętu AGD i RTV. Celem jest osiągnięcie efektu, który pozwoli na wygodne, komfortowe korzystanie z przestrzeni. Ale jak wiemy mieszkanie nie może być tylko funkcjonalne. Ważne jest także to, by prezentowało się estetycznie i dawało nam prawdziwą satysfakcję z przebywania w znajomych wnętrzach. Współpraca z doświadczoną firmą może być w tym przypadku ogromnym ułatwieniem.

Jak działają tacy eksperci? Na początku zapoznają się z oczekiwaniami klienta. Następnie proponują swoje własne rozwiązania, sugestie i wskazówki. Dopiero po wyczerpujących konsultacjach można zacząć pracę nad projektem.

Aranżacja wnętrz mieszkalnych – jak odnaleźć harmonię i wykreować idealną domową przestrzeń?

Na koniec warto wspomnieć o jeszcze jednej radzie. W aranżowaniu wnętrz, jak w każdej innej branży, spotkamy się z różnorodnymi trendami. Ich przykłady znajdziemy w sieci, w magazynach wnętrzarskich czy nawet w filmach i serialach. Zamiast na siłę gonić za modą, postarajmy się odnaleźć rozwiązania, które po prostu sprawiają, że poczujemy się „jak u siebie”. Ciekawe rozwiązania oferuje np. PiK Studio.

  • Add Your Comment