Silosy magazynowe – czym powinny się wyróżniać?

Silosy magazynowe są stosowane w różnych gałęziach przemysłu, między innymi w branży rolniczej, spożywczej i ceramicznej. Służą do przechowywania różnego rodzaju surowców. Silosy do substancji sypkich gwarantują odpowiednie przechowywanie zbóż, kukurydzy, roślin strączkowych, a także innych surowców sypkich.

Silosy magazynowe – konstrukcja

Nowoczesne silosy zbożowe umożliwiają dosuszanie zboża dzięki zaopatrzeniu w system wykorzystujący obieg powietrza do dosuszania przy pomocy techniki aktywnej wentylacji. Mogą być rozstawiane na otwartej przestrzeni pojedynczo albo złączone z kilku sztuk. Ich konstrukcja jest na stałe umocowana do podłoża za pomocą metalowych kotew.

Powierzchnia, do której są przymocowane silosy magazynowe, musi być odpowiednio przygotowana i połączona z płytą fundamentową. Stosowane obecnie silosy do substancji sypkich są zaopatrzone w specjalne udogodnienia, dzięki temu można monitorować ich zawartość i obserwować np. wysokość temperatury surowców. Silosy paszowe mogą być wyposażone w:

  • monitoring wilgotności,
  • podgląd poziomu,
  • specjalne wagi zaopatrzone w czujniki tensometryczne.

Silosy do substancji sypkich – wygodne użytkowanie

Ze względu na duże wymiary silosów magazynowych powinny być one wyposażone w dodatkowe konstrukcje umożliwiające korzystanie z nich. Niezbędne są:

  • drabiny ścienne, dachowe,
  • pomosty do pracy,
  • włazy rewizyjne.

Silosy lejowe mogą być także wyposażone w dodatkowe instalacje, które umożliwiają chłodzenie i ogrzewanie surowców w taki sposób, aby zapewnić im odpowiednie warunki przechowywania. Silosy do substancji sypkich wykorzystywane do magazynowania różnego rodzaju zbóż powinny być zaopatrzone w stały nadmuch suchego powietrza oraz specjalne filtry do odpylania.

Wysokiej jakości silosy magazynowe dostępne są na stronie: https://rfmah.pl/pl/. Szeroka oferta umożliwia dopasowanie produktów do własnych potrzeb. Każdy model zbiornika posiada wiele wersji, ale jeśli jego gabaryty są wyjątkowo duże, może być wykonany bezpośrednio w docelowym miejscu.

  • Add Your Comment