Żywy mech dekoracyjny czyli ciekawe rozwiązanie na wystrój wnętrza

Po naturalny mech dekoracyjny warto sięgnąć, jeśli potrzebujemy rośliny mało wymagającej, estetycznej i pasującej do każdej aranżacji. Dziś sprawdzamy, co warto wiedzieć o tym rozwiązaniu.

Mech dekoracyjny na ścianę – czy nada się do takich przestrzeni jak korytarz czy poczekalnia?

W pokojach bez okien trudno o żywe rośliny. Problemem jest brak naturalnego światła. Pewnym ratunkiem są rośliny sztuczne, ale większość z nich nie prezentuje się jednak zbyt atrakcyjnie. Na szczęście jest inne rozwiązanie – mech do dekoracji. Nie potrzebuje słońca, żeby pięknie ozdabiać przestrzeń. Jest więc opcją wprost idealną do wymagających przestrzeni.

Kolorowy mech ozdobny, czyli nie tylko zieleń

Żywy mech dekoracyjny słusznie kojarzy się nam z zielenią. W profesjonalnych miejscach, znajdziemy różnorodne jej odcienie. Oprócz tego czekają nas także mniej typowe kolory np. fiolety czy bordo.

Mech ozdobny, dzięki takiej różnorodności, bez trudu dopasujemy do dotychczasowej przestrzeni. Co ważne, nie musimy ozdabiać nim całej ściany. Już niewielkie elementy takiej dekoracji znacznie ożywiają pomieszczenie.

Gdzie wykorzystuje się żywy mech do dekoracji?

Ozdoba wzbogaci biura, gabinety, poczekalnie, a także takie przestrzenie jak np. szpitale, urzędy. Jest niezastąpiony w obiektach komercyjnych, bo podkreśla luksusowe wnętrza. To dlatego tak chętnie wybierany jest przez osoby, aranżujące hotele – nie musimy w jego utrzymanie wkładać żadnego wysiłku, a goście i tak docenią:

  1. nasze wyczucie stylu;
  2. dopracowany wystrój wnętrz.

Mech chrobotek reniferowy ma także inne ciekawe zastosowania. Możemy wybrać go do konstruowania stroików. Będzie sprawdzonym dodatkiem do kompozycji kwiatowych. Możemy oprawić go też w ramkę i w ten sposób stać się właścicielami ciekawego obrazu, który na pewno zaintryguje wszystkie osoby, odwiedzające nasze mieszkanie lub klientów odwiedzających naszą firmę.
Przed montażem mchu warto zadbać o ścianę na której umieszczona zostanie taka dekoracja. Warto pamiętać o zagruntowaniu ściany, by nasza dekoracja mogła długi czas powisieć na ścianie. Wszystkie potrzebne do tego narzędzia , takie jak pędzlewałkifolie malarskie oraz grunty można znaleźć w sklepie internetowym https://farby-jeleniagora.pl.

  • Add Your Comment