Pakowarki próżniowe – rodzaje i zastosowanie

To już nie te czasy, gdy wędlinę, czy sery pakowało się w papier pakowy. Obecnie producenci dbają o to, by żadne niepożądane bakterie nie dostały się do naszej żywności. Z tego też powodu pakowarki próżniowe cieszą się w ostatnich latach coraz większą popularnością.

Po co nam maszyny do pakowania próżniowego?

Zapewne zastanawiasz się, dlaczego pakowanie próżniowe jest właściwie Ci potrzebne. Jest na to bardzo łatwa i szybka odpowiedź. Dzięki prawidłowemu próżniowemu opakowaniu żywność utrzymuje świeżość o wiele dłużej niż w przypadku tradycyjnego opakowania. Warto zwrócić uwagę na produkty zamknięte dzięki maszynom do pakowania próżniowego. Mogą być to:

  • solone śledzie,
  • części kurczaka w rosole,
  • krojona szynka,
  • pizza,
  • suche ciastka,
  • gotowany ryż i makaron

oraz wiele innych produktów, które wykorzystujemy w codziennej diecie.

Pakowanie próżniowe – czy jest dla każdego?

Tak, pakowaczka próżniowa jest dla każdego. Wydaje się jednak właściwsze stwierdzenie, że powinni się w nią zaopatrzyć wszyscy producenci żywności. Mowa tutaj także o tych, którzy wędzą wędliny, czy inne przysmaki w domowym zaciszu i nie prowadzą działalności handlowej. W przypadku pakowania próżniowego ważne jest, by zachować aromat, smak danego produktu na dłużej.

Pakowaczki próżniowe – rodzaje

Wyróżnić możemy pakowarki próżniowe jednokomorowe oraz pakowarki próżniowe dwukomorowe.

Te pierwsze przeznaczone są głównie do pakowania wędlin, nabiału, mięsa. Są one stosunkowo małych rozmiarów. Będą idealne w przypadku restauracji, czy kawiarni mających w ofercie gastronomicznej gotowe dania do przygotowania w domu. Jednokomorowe pakowarki mogą być stołowe lub podłogowe. Sprawdzą się doskonale w miejscach, gdzie trwa ciągła produkcja. Dzięki ich wykorzystaniu możemy próżniowo zapakować produkt nawet do jednego metra długości!

Pakowarki próżniowe dwukomorowe spełnią swoją rolę w przypadku pakowania hurtowych ilości owoców, warzyw, białych i twarogowych serów. Dzięki dwóm komorom proces pakowania odbywa się w sposób nieprzerwany.

Pakowaczki doskonale sprawdzą się więc zarówno w przypadku mniejszych, jak i większych przedsiębiorstw. Dzięki wysokiej jakości sprzedawanych dań, klienci z pewnością chętnie będą po nie wracać.

  • Add Your Comment