Mieszarka do zapraw – jak wybrać?

Mieszarka do zapraw jest bardzo przydatnym urządzeniem przy wielu pracach budowlano-remontowych. Wykorzystując mieszarkę do zapraw można przygotować konieczną zaprawę cementową oraz skutecznie wymieszać klej lub farbę. Do tych zadań bardzo często wykorzystywana jest wiertarka. W porównaniu do wiertarek, mieszarki gwarantują nie tylko efektywniejszą, ale również wygodniejszą pracę. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze mieszarki?

O wyborze mieszarki do zapraw decydować powinien przede wszystkim typ mocowania mieszadła, zdecydowanie najpopularniejszy obecnie na rynku jest gwint M14. Bardzo istotną kwestią jest również moc urządzenia, wpływa ona bowiem na to, jak dużą ilość zaprawy będzie można wymieszać jednorazowo.

Producent każdej mieszarki do zapraw powinien również jasno określić maksymalną masę mieszanej substancji przy wykorzystaniu danego urządzenia. Przy wyborze urządzenia należ także zwrócić uwagę na optymalnie wysoki moment obrotowy na wrzecionie, w przypadku mieszania suchych zapraw będzie to istotniejszy czynnik niż prędkość obrotowa. Przydatna w mieszarce będzie również opcja regulacji obrotów, którą posiada obecnie większość tego typu urządzeń.

Decydować przy wyborze mieszarki do zapraw powinna również ilość biegów. Nie można także zapominać, jaka maksymalna średnica mieszadła będzie kompatybilna z mieszarką do zapraw.

Dobór mieszarki do rodzaju pracy

W celu dokonania właściwego wyboru mieszarki do zapraw warto przede wszystkim kierować się zakresem prac do których urządzenie będzie wykorzystywane. Im bardziej zaawansowane i intensywne prace będą wykonywane za pomocą mieszarki do zapraw, tym wyższe powinny być opisane powyżej parametry.

Zakres wykonywanych prac będzie decydował również o wyborze mieszarki do zapraw z pojedynczym albo podwójnym mieszadłem. Mieszarki, do których podłączone zostanie pojedyncze mieszadło przeważnie są lekkie oraz sprawdzają się bardzo dobrze przy przygotowywaniu niedużej ilości zapraw, farb lub klejów. Z kolei podwójne mieszadło będzie nieocenione w przypadku mieszania materiałów o większej objętości oraz gęstości.

 

  • Add Your Comment