Karmienie szczeniaka – czy karma bezzbożowa to dobry wybór

Czy popularność rozwiązania, jakim są bezzbożowe karmy dla szczeniąt, jest zasadna? Dzisiaj postaramy się odpowiedzieć na to pytanie. W tym celu przyglądamy się bliżej składnikom takiego psiego pożywienia.

Sucha karma dla szczeniąt bez zbóż a karma zbożowa

Przede wszystkim warto zdać sobie sprawę z tego, jak funkcjonuje organizm zwierzaka. Pies jest mięsożercą, co oznacza,  że nie ma amylazy ślinowej. Skrobię trawi dopiero w dwunastnicy (dzięki amylazie trzustkowej). W efekcie pies może cierpieć na niestrawność. Oprócz tego należy wspomnieć o alergiach pokarmowych. Jednym z najczęściej występujących alergenów jest żyto. Jeśli pies spożywa go za dużo, może:

  • cierpieć na choroby dermatologiczne
  • mieć obniżona odporność

Karmy zbożowe zawierają dużo węglowodanów, co może zwiększyć ryzyko pojawienia się otyłości u zwierzęcia.

Bezzbożowa karma dla szczeniąt – co się w niej kryje?

Skoro nie znajdziemy w niej zbóż, to czego możemy spodziewać się w składzie takiego produktu? Odpowiedzialni producenci dbają, aby w składzie karmy dla szczeniąt nie zabrakło świeżych składników, np. świeżo przygotowanego indyka i kaczki. Dodatkowo w składzie uwzględnia się też suszone mięso oraz buliony.

Karmy dla szczeniaków bez dodatku zbóż to również moc warzyw i innych dodatków, odpowiadających za dostarczenie psiakowi witamin. Bataty, szparagi, koper – każdy z tych składników ma inne funkcje, toteż postarajmy się wybierać suche karmy dla szczeniąt z bogatym składem.

Karma dla szczeniaków bez dodatków zbóż a składniki analityczne

W takich karmach jak te znajdujące się w sklepie internetowym Crazy Boy, oprócz wyżej wspomnianych cennych składników, znajdziemy też przydatne składniki analityczne. Dobra karma dla szczeniaków ma wysoką zawartość białka surowego i tłuszczu surowego. Bezzbożowa karma dla szczeniąt to również źródło fosforu, kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6. Tak kompleksowy skład, a zwłaszcza wysoki poziom białka, którego bardzo potrzebują szczenięta, zapewni młodym psom zdrowy rozwój i dobre samopoczucie.

Źródło: https://crazyboy.pl/

  • Add Your Comment